O nas
Pomysł stworzenia turnieju debat oksfordzkich dla licealistów powstał w Londynie w czasie światowego finału konkursu krasomówczego Public Speaking Competition organizowanego przez English Speaking Union. To tam dowiedzieliśmy się jak bogate metody kształcenia młodych mówców stosowane są w najlepszych szkołach na świecie. Jedną z nich, która szczególnie przypadła nam do gustu były koła debatanckie, szkolne ligi debat oksfordzkich oraz zajęcia z retoryki będące częścią podstawy programowej.
Tradycja debatowania w Polsce jest dość dobrze zakorzeniona, jednak niewiele jest inicjatyw w języku angielskim. I tak powstał projekt Muszkieterowie Słowa - Warsztaty i Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich w Języku Angielskim.
I love argument, I love debate. I don't expect anyone just to sit there and agree with me, that's not their job.
Margaret Thatcher
Cele i Misja
Projekt, zainicjowany przez dr Monikę Izbaner i rozwijany przez uczniów i absolwentów VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy przy współpracy z Fundacją “Projekty Edukacyjne, ma na celu między innymi: promowanie sztuki debatowania, budowanie umiejętności pracy w zespole, budzenie ciekawości kulturowej, uczenie krytycznego myślenia, kultury wypowiedzi i szacunku dla adwersarzy, ćwiczenie umiejętności szukania informacji oraz wzbogacanie wiedzy z różnych dziedzin życia i nauki.
Cele i Misja
Muszkieterowie Słowa w naturalny sposób przyczyniają się również do przełamywania barier do mówienia w języku obcym, ćwiczenia płynności w mówieniu i pisaniu w języku angielskim, wzbogacania słownictwa i umiejętności słuchania i tłumaczenia. Udział w turnieju jest też doskonałą okazją do przełamywania barier do występów publicznych i radzenia sobie ze stresem.